Punapeeti
tuntakse
eelkõige tema toitva ja
tervendava juurika
pärast, kuid toiduks saab
väga hästi
tarvitada ka peedi lehti.
Targemad
inimesed ei viska peedivagude harvendamisel välja nopitud taimi
komposti, vaid lisavad neid salatitesse ja suppidesse. Ise võrseid
kasvatades saab seda luksust lubada aastaringselt, sest peedis on
peidus palju ihaldusväärset. Ta sisaldab rohkelt
kiudaineid, rauda, kaltsiumit ning A-, B- ja K-vitamiine. Peedivõrsed
maitsevad nagu peet, ainult magusus peaaegu puudub. Peeti erinevate taimedega segades ja katsetades on võimalik leida just endale parim kooslus ning maitse. Oma efektse
puna-rohelise värvuse pärast on ta väga uhke salatikomponent ja
kaunistus erinevate roogade peal. Tasub kindlasti proovida, sest
sellest võib kujuneda pikaajaline sõprus.
Mahekasvatamiseks sobiv võrsete komplekt koosneb 500ml plastikkarbis olevast peedivõrsetele sobilikust kasvusubstraadist ja peediseemnetest (9-10g). Komplekt on mõeldud kodustes tingimustes endale maitsva vitamiinipommi kasvatamiseks.
Kauba kättesaamine:
1. Tellimus kuni 19,99 eurose ostuga SmartPosti pakiautomaati 2,4 eurot.
2. Tellimus alates 20 eurost TASUTA SmartPosti pakiautomaati.
3. Tellimus kuni 24,99 eurose ostuga Kuller 4 eurot.
4. Tellimus alates 25 eurost TASUTA Kuller.
2. Pane kaas raskuseks uuesti peale ja aseta karp sooja ja pimedasse kohta. Temperatuur peaks olema üle 22 kraadi, et idanemine kulgeks soovitud tempos. Kaas on vajalik selleks, et seemned idaneksid ja juurduksid ühtlaselt ning säiliks niiske kasvukeskond.
3. 24 tunni pärast kontrolli, kas niiskustase on piisav. Vajadusel piserada uuesti veega. peet vajab idanemiseks korralikku niiskust. NB! Ära üle kasta, sest muidu võib tekkida hallituse oht.
4. Pane uuesti kaas peale ja tagasi pimedasse.
5. 48 tunni pärast kontrolli niiskustaset ja vajadu-sel kasta. Nüüd ära enam kaant peale pane ja aseta pimedasse. Vajalik oleks, et seal pimedas ja soojas kohas pääseks hallituse vältimiseks õhk liikuma.
6. 72 tunni pärast peaksid valged võrsealged juba paistma. Nüüd pole muud, kui kontrolli niiskustaset ja tõsta karp valguse kätte. Muidugi võivad võrsed ennast ilmutada ka varem või hiljem. Sõltub temperatuurist. Nüüd on Sinu otsustada, millal oma võrsetele valgust annad.
7. Võrsed vajavad ööpäevas vähemalt 12 tundi valgust. Kas loomulikku või kunstvalgust. Väga hea on päike. Samas, parim temperatuur on 20-22 kraadi.
8. Kindlasti tuleb kasvupinnas hoida niiske. Nüüd saab juba kasta ka kastekannuga. Niiskustaset oleks vaja kontrollida vähemalt kaks korda päevas. Mida rohkem päikest, seda kiiremini pinnas kuivab.
9. Ka peedivõrsetel on selline probleem, et seemnekest ei taha osadel taimedel lehtede küljest eemalduda. Vahel võib see jääda nii kinni, et ei lasegi ennast lahti. Probleemi lahendamiseks on vaja hakata alates valguse kätte tõstmisest igapäevaselt seemnekesti käsipritsiga niisutama, siis ei kuiva kestad lehe külge. Alates 4. päevast valguse käes võiks hakata kestadega taimedele kergelt pai tegema. Osad kestad kukuvad ära, osad mitte. Kindlasti on vaja niisutada. Kõige jonnakamatel taimedel võib niisked kestad ära nokkida. Kest, mis lahti ei tule, vajab veel niisutamist ja järgmisel päeval uuesti proovimist.
10. Sööma võite hakata siis, kui ise soovite.
Head katsetamist ja palju rõõmu nendest imelistest taimedest!