Brokoli ehk spargelkapsas on arvatavasti idanemise ja võrsumise tšempion. Minu kogemusel on ta esimene, kes enda õrnad idud mullast välja pistab. Juba neljapäevaselt saab hakata tema maitset nautima. Oma maheda ja vitamiinirikka maitsega leiab ta paljude poolehoiu. Lisaks mõnusale maitsele on temas peidus tõeline varasalv. Ta sisaldab ohtrasti A, B, ja C vitamiini. Brokolis on arvestatavas koguses kaaliumi-, kaltsiumi- ja fosforiühendeid. Võrsed sisaldavad sulforafaani, mis aitab organismi kaitsesüsteemidel mitmel tasandil mõjusamalt tegutseda. Selle tulemuseks on efektiivsem kaitse mitmete kasvajavormide eest, samuti teatud tõvestavate bakterite häving nii seedekulglas kui ka hingamisteedes. Brokoli võrsetes on sulforofaani kordades rohkem, kui spargelkapsa õisikus.
Brokoli sobib hästi roogade kaunis-tamiseks, salatitesse, smuutidesse, pestos-se ja võileiva peale. Tänu oma mahedale maitsele on seda hea ka paljalt süüa.
Kirjeldus:
Mahekasvatamiseks sobiv võrsete komplekt koosneb 500ml. plastikkarbis olevast brokolivõrsetele sobilikust kasvusubstraadist ja brokoli-seemnetest (11-12g). Komplekt on mõeldud kodustes tingimustes endale maitsva vitamiinipommi kasvatamiseks.
1. Tellimus kuni 19,99 eurose ostuga SmartPosti pakiautomaati 2,4 eurot.
2. Tellimus alates 20 eurost TASUTA SmartPosti pakiautomaati.
3. Tellimus kuni 24,99 eurose ostuga Kuller 4 eurot.
4. Tellimus alates 25 eurost TASUTA Kuller.
1. Ava karp ja pritsi käsipritsiga pinnas ja seemned korralikult märjaks (kastekannuga kastes võib vesi seemned ja mulla kogemata paigast nihutada)
2. Pane kaas raskuseks uuesti peale ja aseta karp sooja ja pimedasse kohta. Temperatuur võiks olla üle 22 kraadi, et idanemine kulgeks soovitud tempos. Kaas on vajalik selleks, et seemned idaneksid ühtlaselt ja säiliks niiske kasvu-keskond.
3. 24 tunni pärast kontrolli, kas niiskustase on piisav. Vajadusel piserada uuesti veega. Brokoli vajab idanemiseks korralikku niiskust. NB! Ära üle kasta, sest muidu võib tekkida hallituse oht.
4. Pane karp ilma kaaneta tagasi pimedasse.
5. 48 pärast peaksid valged võrsealged juba paistma. Nüüd pole muud, kui kontrolli niiskustaset ja tõsta karp valguse kätte.
6. Võrsed vajavad ööpäevas vähemalt 12 tundi valgust. Kas loomulikku või kunstvalgust. Väga hea on lõunapoolne aknalaud, mis loodetavasti on päikeseküllane.
7. Kindlasti tuleb kasvupinnas hoida niiske. Nüüd saab juba kasta ka kastekannuga. Niiskustaset oleks vaja kontrollida vähemalt kaks korda päevas. Mida rohkem päikest, seda kiiremini pinnas kuivab.
Edasi on vaid igapäevane puhas rõõm taimede kasvamisest ja nende võrratust maitsest.